Jump to content

En İyi İntikam Değersizleştirmek


Guest Gülümse.

Önerilen Mesajlar

Terk edilen hemen herkes, bir gün, kendisini terk eden o 'vicdansız'dan intikam almayı hayal eder. Akla gelen ilk intikam yöntemi de onu yeniden kendisine aşık etmek, sonra onun yaptığı gibi ansızın terk etmektir. Sanılır ki, o da aynı acıları çekecek ve ne kadar kötü bir şey yaptığının farkına varacak... Hayır, sevgili okur. Bu hayal hiç gerçekleşmemiştir. Giden geri dönmemiştir. Dönenlerse yine sevgiyle karşılanmış, ilişkiler kaldığı yerden devam etmiştir. Çünkü geride kalan aşıktır ve zaten sevgilisinin geri dönmesini istediği için intikamı falan bir anda boşverir. Ben size bu yazıda intikamı değil ama sizi terk edene "Ne yaptım ben?" sorusunu sordurmanın yollarını anlatacağım. Sizi terk edeni 'değersizleştirirseniz' kendi açınızdan ufak çaplı bir intikam da almış olursunuz. Nasıl mı değersizleştireceksiniz? Okuyun lütfen...

 

1- İrtibat kurmayacaksınKesinlikle aramayacaksın. Mesaj yollamayacaksın. İnternetten irtibat kurmayacaksın. Aramak için 'Ama doğumgünü', 'Ama çok hastaymış' gibi bahanelerin arkasına da sığınmayacaksın. Bir iş nedeniyle ya da çok çok zorunlu hallerde aramak durumunda kalırsan mümkün olduğunca kısa görüşüp sadece o konuyla ilgili konuşacaksın. Hatırını, nasıl olduğunu falan sormayacaksın. Telefonu kapatırken 'Kendine iyi bak', 'Hoşçakal', 'Görüşürüz' gibi cümleleri de kullanmayacaksın. Sadece zamana göre 'İyi günler' ya da 'İyi akşamlar' deyip telefonu kapatacaksın.

 

2- Ararsa uzatmayacaksınO ararsa telefonu açacak ve aramasından rahatsız olmuş gibi, bir an önce kapatmak istermiş gibi konuşacaksın. İmalı cümleler sarf etmeyeceksin. Örneğin "Nasılsın?" diye sorduğunda asla "İyi olmaya çalışıyorum" gibi cevaplar vermeyeceksin. "Bu ara çok yoğunum, kapatmam gerekiyor" deyip telefonu sen kapatacaksın. Bu hareketinin eski sevgilinin telefona bir süre aptal aptal bakmasına neden olacağından hiç şüphen olmasın. Böyle yaptığında seni tekrar arayabilir, "Bu kadar mı çabuk vazgeçtin benden?" gibi sorular sorabilir. Sakın kanma, yumuşama. Ona "Hayat devam ediyor, kimse aşk acısından ölmüyor" diye cevap ver.

 

3- Eski arkadaşlara dönüşSevgiliyken görüşmeni istemediği arkadaşlarınla hemen görüşmeye başlayacaksın. Birlikte dışarı çıkacaksın, eğleneceksin. Üstelik bu gezmelerde bir zamanlar onun gitmeni istemediği yerlere gideceksin. "İyi de nereden haberi olacak?" deme, mutlaka olur. Bu işler böyledir, hayatlarını birileri arasında laf taşıyarak geçiren insanlar vardır. Onlar hemen devreye girer ve eski sevgiline, "Seninkini bilmem nerede bilmem kimlerle gördüm" diyecektir. Bu da onu kudurtmaya yetecektir.

 

4- Giyimini, saçını değiştirSiz sevgiliyken, giyim tarzına, saç şekline karışıyordu değil mi? İstediğin saçı yaptıramıyor, istediğin gibi giyinemiyordun. Hayatını hep onun istediği gibi planlıyordun. Şimdi özgürsün. İstediğini giyebilir, istediğin saçı yaptırabilirsin. Seni değiştiremediğini, sadece dönüştürmeye çalıştığını ama bunda da başarılı olmadığını göstermelisin. Yeni giyim ve saç tarzınla çektirdiğin fotoğrafları zamanz geçirmeden sosyal paylaşım sitelerine koymalısın. Mutlaka haberi olacak ve afallayacaktır.

 

5- Seni görmesini sağlaOnun bulunabileceği yerlere gitmekten çekinmeyeceksin. Ama asla yalnız gitmeyeceksin. Karşı cinsten biriyle gidip sevgili gibi de görünmeyeceksin. Bu seni onun gözünde 'ezik' konumuna sokar. Ama grup halinde gidip onun gözünün içine baka baka eğlenirsen hedefi 12'den vurmuşsun demektir. Gittiğin yerde aşırı dikkat çekici davranmayacaksın ama oturduğun yerde de kalmayacaksın. Hiçbir şey olmamış gibi, bu ilişki hiç yaşanmamış gibi davranacaksın. Onu gördüğünde sadece hafif bir gülümseme ile selam verecek ve konuşmayacaksın. Gelip hatırını sorarsa birkaç kısa cümleyle geçiştirip eğlenmeye devam edeceksin.

 

6- Arkadaşlarına onu sormayacaksınBir arkadaşıyla karşılaştığında asla onunla ilgili "Ne yapıyor?", "Nasıl?" gibi sorular sormayacaksın. Hiçbir şekilde ondan söz etmeyeceksin. Çünkü emin ol arkadaşı ona "Eski sevgilinle rastlaştık bugün" dediğinde "Beni sordu mu?" diye soracaktır. Arkadaşı ise "Hayır hiç sormadı" dediğinde moraracaktır. Arkadaşı sana "Ayrıldığınızı duydum, nasılsın iyi misin?" diye sorarsa "Tabii ki iyiyim, ben ondan önce de vardım, şimdi de varım" diyeceksin.

 

7- Pişmanlık duymayacaksınBu ilişkide hatalı olan sen değildin. Öyleyse ilişkiden pişmanlık duymak yerine "Güzeldi, yaşandı ve bitti" mantığını beynine yerleştireceksin. Ayrılık hüznünü paylaşmak isteyen arkadaşlarına "Ne yani evlenecek miydik? Her ilişki gibi süresi doldu ve bitti. Bunda büyütecek bir şey yok" diyeceksin. Bu onun kulağına gidecek mi? Evet gidecek. İlişkiler bittiğinde ortak arkadaşlar bu konuyu aylarca gündemde tutar. Böyle dedikodular çok sevilir çünkü.

 

8- Spor yap, işine ve okuluna sarılSevgili yoksa insana çok zaman kalır. Eskiden, işten ya da okuldan arta kalan zamanını mümkün olduğunca sevgiliyle geçirmeye çalışıyordun değil mi? Şimdi böyle bir zorunluluğun kalmadı. Spor yapmak insanı eski sevgiliyle ilgili düşüncelerden uzaklaştırır. Ayrıca daha zinde ve fit olacağından eski sevgilin seni gördüğünde "Ben kimi terk etmişim?" diyecektir. Okuluna ve işine de ağırlık ver. Onun yüzünden belki sınıfta kaldın, belki işinde terfi edemedin. Şimdi acısını çıkarma zamanı. Başarılı bir öğrenci ve başarılı bir personel olabilirsin. İlişkiniz sırasında sana "Beceriksiz" demişse, bunun böyle olmadığını da kanıtlayabilirsin.

 

9- Hediyelerini geri gönderÖzel günler için aldığı tüm hediyeleri paketle ve geri gönder. Altın, pırlanta gibi değerli hediyeler varsa onları gönderme ve sat. Diğer hediyeleri gönderirken içine "Aldığın yüzüğü, kolyeyi geri gönderemiyorum çünkü sattım. O parayla da tatile çıkıyorum" gibi bir not yaz. Bu onu delirtecektir. Sende kalan eşyaları varsa onları da mümkünse çöp poşetlerine doldur ve bir kargo şirketiyle adresine gönder. Bu hareketin "İşte gözümdeki değerin bu" anlamına gelecektir ve eski sevgilini morartacaktır.

 

10- Öldürücü darbe yeni flörtÖldürücü darbe yeni flörtün olacaktır. Mümkünse yine ortak çevrenizden seçeceğin bir sosyal arkadaş (sevgili değil dikkat!) yeni partnerin olarak yanınızda boy göstermeye başladığında çok şaşıracaktır. Hele hele cıvıl cıvıl haliniz, neşeli tavırlarınız, bakımlı görüntünüz bu yeni flörtle birleştiğinde o soruyu sordurmayı garantilemişsiniz demektir. Hangi soru mu? Tabii ki "Ben ne yaptım tanrım?" sorusu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...