Jump to content

Tarz Karmaşası Rüküşlük Modası Mı?


Guest aris

Önerilen Mesajlar

Tarz karmaşası, rüküşlük modası mı?

Penye altlarla birlikte, kristal taşlarla tasarlanmış tişörtleri kullanmak birçok kişinin günlük tercihi. Bunu kocaman hırkalar ve çantalarla kombinlemek ise moda eğilimlerinin başında geliyor. Ya da kalın sweetlerle birlikte rengârenk desenli etekler, kürk yelekler, taşlı aksesuarları bir araya getiren kombinleri sokaktaki birçok genç kız severek yapıyor. İpek fularlar, uzun deri eldivenler, parlak dikişli kocaman çantalar, üst üste takılmış parlak metal kolyeler, rengarenk dalgalı saçlar, uzun saplı baskılı ve üzeri bol aksesuarlı çantalar, düşük belli, ağ kısmı neredeyse dizlere ulaşan daracık paçalı pantolonlar, geometrik desenli çan kesim elbiseler ve bunlarla birlikte kullanılan simli ayrıntılar 14-20 yaş grubundaki birçok genç kızın giyim öncelikleri arasında yer alıyor.

 

Tarz giyineceğim, farklı olacağım ya da modanın aykırı stilini takip edeceğim diyerek rüküş olan binlerce kişi var sokaklarda. Ne yazık ki bu kişiler şık ya da moda takipçisi olduklarını düşünüyorlar.

 

Stil oluşturulurken zıt gibi görünen tarzların dahi kendi aralarında küçük de olsa yapılmış profesyonelce dokunuşlarla bütünlük sağladığını gözden çıkarmamanız gereklidir. Gece yapılabilecek ağır ve koyu tonlu makyajlarla gündüz dolaşmak, abiye giysileri olduğu gibi revize etmeden günlük giyim anlayışında kullanmak hiçbir zaman moda olmamıştır. Moda olan, karmaşık stillerin kendi aralarında uyumlu olduğu, zamana, mekâna, kişinin yaşam alışkanlıklarına zıtlık sergilememesi gerektiği unutulmaması gereken önemli hususlardan biridir. Detaylardaki gizlenmiş özellikler profesyonel tasarımı sıradan tasarımlardan ayırır. Parıltılar, ışıltılar, geceden gündüze geçen stiller günlük ya da spor giyime uyarlanırken detaylar önemle incelenmelidir. Tercih edilecek kıyafet tarzları frapanlığa ya da demode görüntüye yönelmeyecek anlayışta bilinçli kullanılmalı.

--

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...