Jump to content

Tek Başınalık Senin Doğan


Mira
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

[h=2][/h] ‎”Tek başınalık senin doğan. Tek başına doğdun, tek başına öleceksin. Ve anlamadan, farkında olmadan tek başına yaşıyorsun. Tek başınalığı yalnızlık sanma yanılgısına düşüyorsun. Bu sadece bir yanlış anlama. Sen kendine yetersin. Eski alışkanlıklar yüzünden geçiş dönemi biraz acı veriyor ama fazla sürmeyecek. Ve onu kısa kesip dayanılır hale getirmenin yolu, tek başınalığının gittikçe daha fazla keyfini çıkartmaktan geçiyor. Tek başınalığını gittikçe güçlendirebilirsin. O yüzden tüm çabanın çok olumlu olması gerekiyor. Tek başınalığını tüm varlığınla besle, büyüt, ona sevgini akıt, artık o üzüntü ve huysuzluk boşluklarını yaşamadığını görüp şaşıracaksın, artık içindeki enerjini buna harcamayacaksın.

Aslında güzel bir tek başınalık içinde yaşayan insan ilişki kurabilir çünkü ilişki onun ihtiyacı değildir. O bir dilenci değildir, senden hiçbirşey istemez – dostluğunu bile. O vericidir. Kendi neşe, huzur, sükunet ve mutluluğunu paylaşır. İşte o zaman aşkın tadı bambaşka olur, işte o zaman bu bir paylaşımdır. Her iki kişi de tek başınalığın güzelliğini biliyorsa, o zaman aşk en üst noktasına erişir, bu nadiren mümkün olur. İşte o zaman aşkın başı göklere erer.

Tekbaşınalık ilişki kuramamak anlamına gelmez. Yalnızca tamamen farklı türde ilişki kuracağın anlamına gelir, yani ızdırap ve mutsuzluk olmayacak, sorun yaratmayacak, dolaylı veya dolaysız diğerini baskı altına alma, köleleştirme çabasına dönüşmeyecek.

Çünkü bu tür ilişki korkudan doğmaz, bu yaşamın ta kendisidir. ”

 

Osho

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok beğendim yazıyı tebrik ederim.bu yazıda anlatılanları yaşayan insanlar hissedenler anlayanlar medeni insan seviyesine gelmiş kendini ve hayatını gerçeğini keşfetmiş insanlardır.onlardan biride benim.:)keşke beraber olduğumuz insanlarda bunu yaşayıp anlayabilse.verdiği huzuru

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eline sağlık mira ....çok güzel bir yazı...benim de hayat felsefemdir kendi kendine yetebilmek .....tek geldik tek gideceğiz sevabıyla günahıyla

 

Aynen öyle.

İnsanlar kendi yaptıklarından sorumludur ve bu yaptıklarıyla izledikleri seçimleriylede yargılanacaklar.

 

Rica ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben hep tek başınaydım ve bu yazının anlamını tüm benliğimle kabullenmiştim ama olmuyo ya bir güzel(ruhu güzel, huyu güzel, bakışı güzel) yanında olmayınca, neyin var bugün canım anlat dinlerim demedikçe... sarılmak benim için doğal ihtiyaç işte napayım... aynen yazıda ki gibi tek başınalığı enaniyet görmedikçe kendisiyle barışık oldukça yaşayabilen bir "güzel" - bakınız üstte yazdığım anlamda- ile iki başınalık olsa daha iyi olur kanısındayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...