Jump to content

Kayseri'li :))))


serpil_2009
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Doktor, muayenehaneye ilk kez gelen hastadan

50 bin, sonraki muayenelerde 30 bin lira alıyordu.

Bunu öğrenen Kayseri`li, muayeneye ilk gidişinde:

-İşte yine geldim doktor bey'dedi. Doktor soyunmasını

söyledi. Muayene etti, ücretini aldı,

-Sağlığınız düzeliyor. Aynı ilaçları kullanmaya

devam edin!

 

:))))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Aziz Mahmud Hüdayi Hazretleri ve Kayserili Halil Paşa

   1600 senelerinde Osmanlı tahtında, Sultan I. Ahmed bulunuyordu. Daha yaşı küçük olduğu için bunu fırsat bilen âsiler ve bazı eyalet valileri devlete isyan etmiş, Anadolu’da huzur ve sükun kalmamıştı. İşte bu sıralarda Padişah, Üsküdar’da bulunan Aziz Mahmud Hüdayi hazretlerini sık sık ziyaret edip himmet ve dularını istiyordu. Padişahın bu zata olan muhabbeti sebebiyle bir çok asker ve devlet erkanı da ona talebe olmuşlardı. Bunlardan biri de Yeniçeri Ağalarından Kayserili Halil Ağa idi. Halil A

   , Yer: Osmanlı Tarihi

  • Küçük Kayserili’den Pazarlık

   İlkokul öğrencisi Küçük Kayserili Ahmet’e öğretmeni sormuş : - Altı kere altı kaç eder Ahmet? Ahmet: - Otuz dokuz eder öğretmenim. Öğretmen: - Otur, sıfır aldın. Arkadaşı Ahmet’e sorar : - Doğrusunu bildiğin halde niçin otuz dokuz dedin? Ahmet: - Pazarlık etmeyi düşünüyordum, öğretmen anlamadı.

   , Yer: Fıkralar

  • Laz vs Kayserili

   İki Laz ve iki Kayserili tren yolculuğuna çıkmaya karar vermişler. Lazlar iki bilet Kayserililer ise tek bilet almışlar. Lazlar şaşırmış. İki kişi tek biletle nasıl gideceksiniz. Kayserililer bekleyin ve görün demiş. Yolculuk başlamış. Biletçi vagona girince Kayserililer ikisi birden tuvalete girmişler. Biletçi "Bileett" diye tuvalet kapısını tıklatınca alttan tek bileti uzatmışlar. Bu iş Lazların da kafasına yatmış. Dönüş sırası geldiğinde bu sefer Lazlar tek bilet almış. Ama görmüşler

   , Yer: Fıkralar

  • Kayserili

   Kayseri linin ,, Küçük Oğlu Gelip Babasına:   "Baba Bana Çok Acele 50 Lira Lazım" D...emiş....... ... Kayseri li: " Neee..., 40 Lira Mı... ? ... Ne Yapacaksın 30 Lirayı ?   20 Lira Neyine Yetmiyor ?   Al Sana 10 Lira..." Diyerek Cebinden Çıkardığı 5 Lirayı   Uzatmış Oğluna.   Çocuk Gülerek, "Böyle Yapacağını Bildiğim İçin 50 Lira   Demiştim.   Aslında 5 Lira İşimi Görüyordu" Demiş.   Kayseri li Şaşırmış Gibi:   "Bak Sen şu velede! Sahte Para Vermesek Kazık atacaktı ha "

   , Yer: Fıkralar

×
×
 • Yeni Oluştur...