Jump to content

Eski Bir Dosttan İnce Bir Sitem


Guest Gülümse.
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Sen ne yaptığının farkında mısın dostum? Son zamanlarda beyninden başka her şeyi kullanır oldun. Evinin telefon numarasını hatırlayanadın geçen gün de, iki yüz elli hafızalı cep telefonundan öğrendin kendi numaranı. Oysa eskiden yüzlerce telefon numarasını ezbere biliyordun.

 

Hesap makinen olmadığı için 76’yla 13’ü çarpamadın o gün. Kilitlenip kaldın. Ne kadar da körelmiş ana makinen.

 

Hatırlıyor musun, eskiden üç saat yürüyüp yorulmazdın sen? Şimdi arabasız hiçbir yere gitmiyorsun. Yan sokaktaki komşuma ‘’Arabam tamirde, yarın gelelim’’ dedin geçen akşam. Senin adına ben utandım. En çok da ‘’Son zamanlarda insanlar ne kadar da gençölüyor’’ diye mırıldandığında kahroluyorum. Ne bekliyordunki?

 

Eskiden elektrik kesilince de çalışabiliyordun ama şimdi? Elektrik kesilince işin bitiyor. Saatlerce oturuyorsun.

Maazallah bir uydun düşse işin bitecek, tüm dünyayla irtibatını keseceksin…

 

Eskiden arkadaşların vardı, uzun uzun sohbet ediyordun. İntihar etmek isteyen dostunu belki de bir kelimenle caydırıyordun. Şimdi arkadaşının intihar ettiğini televizyondan izleyip cenazesine gidiyor: ‘’Allah Allah bunu yapacak biri değildi, nasıl yaptı halen aklım almıyor.’’ Diye garip garip sorular soruyorsun.

 

Artık en büyük dostun televizyon oldu. Ama o seni anlamıyor ki! Bile bile teslimoldun ona. Öyle bağlandın, öyle yapıştın ki istesen de bırakamıyorsun onu.

 

Eskiden salakça da olsa misket oynuyordun, bir muhatabın vardı en azından. Şimdi playstation oynuyorsun. Makineye bağrıyorsun, yeni tabirle stresoluyorsun. Senin bu halini görünce acı çekiyorum.

 

Eskiden yağmur yağınca derin bir nefes çekip ‘’toprak ne güzel koktu!’’diyordun. Şimdi asfalt, beton ve bina soluyorsun….

 

Eskiden ne güzel mektuplar yazardın sen. Mektubun hasret kokardı. Duygu vardı her bir cümlende. Yazın ne kadar da güzeldi hatırlıyor musun? Şimdi yazında çok kötü. Çünkü bilgisayarda yazıyorsun tüm mektuplarını. Tabi onlara da mektup denilirse. Duygu yok, chatteki kısa cümlelerinde. Hasret kokmuyor gönderdiğin e-mailler. Çok denedim ama olmuyor. Tadı yok eskisi gibi. Makinelerle yaşamanın tadı yok, yok be dostum yok!

 

Neden yarattığın teknolojiyi kendini mahvetmek için kullandın? Alfred Nobel dinamiti; yol, tünel, köprü… yapasın diye bulmuştu ama sen savaşta kullandın. Adam TV’yi dünyadan haber alasın diye buldu;ama sen magazini icat ettin, ona miptela oldun. Adam interneti kendini geliştir diye buldu, sen eşinden dostundan vazgeçtin chat uzmanı oldun.

 

dır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...