Jump to content

Başkan da Olamıyor!


кυвiŁαу
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Başkan da olamıyor!

Mayıs ayındaki genel kurulda yeniden aday olmak isteyen Aziz Yıldırım, Sporda Şiddet Yasası gereği başkan olamıyor

 

693894_detay-1.jpg%3F1322984669

 

 

 

 

 

 

 

 

Mayıs ayındaki genel kurulda yeniden başkan adayı olmak isteyen Aziz Yıldırım’ın önünde ciddi bir engel konuluyor. Mevcut 6222 sayısı Sporda Şiddet Yasası gereği Yıldırım başkan olamıyor. İlgili madde şöyle:

 

18. MADDE

 

(10) Bu Kanun hükümlerine göre hakkında güvenlik tedbiri olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklanma kararı verilen kişi, yasak süresince spor kulüplerinde ve federasyonlarda ve taraftar derneklerinde yönetici olamaz; spor müsabakalarında hakem, temsilci veya gözlemci olarak görev yapamaz.

 

Ömür boyu ‘hak mahrumiyeti’ gelebilir

 

4 kez şike yapmak, 3 kez de teşvik primi vermekle suçlanan Aziz Yıldırım’ın Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından da toplam 15 yıl hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılabileceği bildirildi. Federasyonun daha önce buna benzer olaylarda her bir şike için 3 yıl, teşvik için de 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verdiğini hatırlatan yetkililer, Aziz Yıldırım’ın da bu şekilde 15 yıl cezaya çarptırılabileceğini vurguladılar.

 

Federasyon hükümleri gereği 3 yıldan daha fazla alan cezalar ömür boyu hak mahrumiyeti kapsamına girdiği için Yıldırım’ın da aynı durumla karşılaşabileceği öne sürüldü. Bu taktirde Yıldırım hiçbir zaman futbolla ilgili resmi işlemlerin içinde olamayacak. Hatta statlara bile giremeyecek.

 

Kaynak : HTSpor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...