Jump to content

12 Dev Adam ile İtalya aynı grupta


Guest platonic
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

1249042620-1.jpg

A Milli Erkek Basketbol Takımı, 2013 Avrupa Şampiyonası elemelerinde, İtalya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti ve Belarus ile (F) grubunda mücadele edecek.

2013 Erkekler Avrupa Şampiyonası elemeleri ile 2011 Altyapı Avrupa Şampiyonalarının kura çekimi Almanya'nın Münih kentinde yapıldı.Kuraya seri başı olarak 1. torbadan katılan A Milli Erkek Basketbol Takımı, Slovenya'da düzenlenecek 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerinde, İtalya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti ve Belarus ile aynı grupta yer aldı. 24 takımın mücadele edeceği 2013 Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'na, ev sahibi Slovenya ile İspanya, Fransa, Rusya, Makedonya, Litvanya, Yunanistan ve Büyük Britanya direkt olarak katılacak.Kalan 16 takım ise 31 ülkenin 5'i 5'li, biri de 6'lı olmak üzere toplam 6 grupta mücadele edeceği "EuroBasket 2013" elemeleri ile belirlenecek.Eleme gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan takımlar ile üçüncü sırayı alan en iyi 4 ekip de Slovenya vizesi alacak.Elemelerde gruplar şu şekilde oluştu.A Grubu: Sırbistan, İsrail, Karadağ, Estonya, Slovakya, İzlandaB Grubu: Almanya, Bulgaristan, İsveç, Azerbaycan, Lüksemburg.C Grubu: Hırvatistan, Ukrayna, Macaristan, Avusturya, Kıbrıs Rum Kesimi.D Grubu: Gürcistan, Bosna-Hersek, Letonya, Hollanda, Romanya.E Grubu: Finlandiya, Polonya, Belçika, İsviçre, Arnavutluk,F Grubu: Türkiye, İtalya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Belarus,-Kadınlar-2011 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Türk Milli Takımı, elemelerde mücadele etmeden doğrudan finallere katılacak.Türk Milli Takımı'nın yanı sıra, Rusya, Fransa, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan ve Büyük Britanya'nın eleme oynamadan gideceği 2013 Kadınlar Avrupa Şampiyonası elemelerinde ise 26 takım mücadele edecek.2013 Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Fransa'da düzenlenecek.

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...