Jump to content

Esprileriyle Tüm Türkiye'yi Kahkahalara Boğan Bakanlar Kurulu'nun Avrupa Turnesi Büyü


kekremsi_kedi
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Esprileriyle Tüm Türkiye'yi Kahkahalara Boğan Bakanlar Kurulu'nun Avrupa Turnesi Büyük İlgi Görüyor

 

Son olarak Egemen Bağış'ın "Ben kamyon sürerdim, Leonardo da vinci" açıklamasıyla bir kez daha tüm Türkiye'yi kahkahalara boğan Bakanlar Kurulu'nun Avrupa Turnesi büyük ilgi görüyor. Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesinin dünkü toplantısına da damga vuran Türk heyetinin performansı hakkında yabancı basında "Bu kez gülmekten titrettiler", "Türkler yine kırıp geçirdi", "Komik ve etkili", "Koptuqqqq :))))" gibi başlıklara yer verilirken, uluslararası otoriteler ise, henüz AB kriterlerini sağlayamamış da olsa, Türkiye'nin yakın gelecekte Avrupa'nın maskotu olacağına kesin gözüyle bakıyorlar.

 

Ünleri yurtdışına taştı

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in, Van'da 10 kişinin bir arada kaldığı çadırın sakinlerine yaptığı “Koskocaman sarayda oturuyorsunuz bir gel dediğiniz yok yahu” esprisiyle birlikte popülaritesi hızla artan Bakanlar Kurulu'nun ünü, son olarak Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın patlattığı "Ben kamyon sürdüm Leonardo Da Vinci" bombasıyla birlikte yurtdışına taştı.Kahkaha fırtınası ilk dakikadan başladı

Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesinin dün gerçekleştirilen oturumunda sahne alan Bakanlar Kurulu, sergilediği performansla bir kez daha göğsümüzü kabarttı. Oturumda ilk sözü alan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "Yahu ne uzakmış bu parlemento binasının yeri. Otelden buraya gelirken bir taksi çevirdim, gidin bakın hala dönüyor." esprisiyle daha ilk dakikadan salonu gülme krizine sokarken, bazı Avrupalı parlamenterlerin kendi aralarında "Bunlar ne güzel adamlarmış yahu. Niye bunca sene beklettik ki kapımızda?" şeklinde fısıldaştıkları da gözlerden kaçmadı.

"Hangi Büdü?"

Bir süre kahkahaların dinmesini bekledikten sonra, "Neyse arkadaşlar, Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu olarak size Türk halkının ve tabii ki Büdü'nün selamını getirdik." sözleriyle bir anda ciddileşen Şahin, Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle'den gelen "Hangi Büdü?" şeklindeki soruya verdiği yanıtla bir kez daha parlamentoyu kahkahalara boğdu: "İyya Kena Büdü!"Tansiyon yükseldi

Bakan Şahin'in 20 dakikalık performansı sonrası bir çok Avrupalı parlamenterin gözlerinden yaş geldiği görülürken, gülmesini durduramayan İsviçre Maliye Bakanı Hans-Rudolf Merz sedyeyle dışarı çıkarıldı. Merz'in elinin yüzünün yıkanarak kendine getirilmesinin ardından oturuma Başmüzakereci Egemen Bağış'ın performansıyla devam edildi. İsviçreli Bakan Merz'i kastederek yaptığı "Dayı iyi misin dayı? Arpası fazla geldi heralde ehehe..." esprisi neyse ki fazla anlaşılmayan Egemen Bağış, konuşmasına "Ya onu boşverin de esas ben size bir fıkra anlatayım mı?" diyerek devam etti.

Bağış, parlamento sıralarından gelen "Anlat, anlat" şeklindeki yanıtı, "Anlat anlat demekle olmaz, size bir fıkra anlatayım mı?" sözleriyle karşılarken, daha sonra gelen "Ee ne diyelim? anlatasana yahu" ısrarına da aynı şekilde "Ee ne diyelim anlatsana yahu demekle olmaz, size bir fıkra anlatayım mı?" diyerek cevap verdi. Bu şekilde bir 10 dakika kadar daha sürdürülen diyaloğun ardından parlamento salonunda tansiyonun yükseldiğini farkeden Başmüzakereci Egemen Bağış, "Neyse görüyorum ki hepiniz çok terlediniz, en iyisi size birer terlik getirtelim" esprisiyle salonda kahkaha fırtınası estirerek havayı yumuşatmayı başardı.Avrupa'ya ince mesaj

Egemen Bağış'ın ardından söz alan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker ve Ulaştıma Bakanı Binali Yıldırım'ın iki kişilik performanslarıyla Bakanlar Kurulumuzun şovu sona ererken, salonu dolduran yüzlerce Avrupalı Parlamenterin alkışları uzun bir süre daha kesilmedi. İzleyicilerden gelen yoğun ısrar üzerine Bakanlar Kurulu adına kürsüye çıkan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu gösterdikleri ilgi nedeniyle Avrupalı Parlamenterlere teşekkür ederek, "Daha bunlar ne ki? Bizde ne muhabbetler var anlatsak var ya koparsınız yemin ediyorum. Ama neyse gerisini de Avrupa Birliği'ne girince artık ehehe..." sözleriyle ince bir mesaj vermeyi de ihmal etmedi. Davutoğlu'nun konuşmasının ardından salonu alkışlar ve tezahüratlar arasında terkeden Bakanlar Kurulumuz, Lordlar Kamarasında düzenlenecek bir sonraki gösteri için Londra'ya doğru hareket etti.

 

Zaytung.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...