Jump to content

Enerji Merkezlerinizi Nasıl Seslendirirsiniz?


benedenben
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

KÖK MERKEZİNİ SESLENDİRME

İlk sesinizi çıkartın.Sesinizi mümkün olduğu kadar derinden perdeleyerek, ''A'' sesini çıkartın.Bunu soluğunuzu verirken söyleyin.Bu sesi normal konuşRYma sesinizle veya daha sessiz olarak çıkartın.

''A'' sesini çıkarırken,dikkatinizi kasık bölgenizde bulunan kök çakrasına verin.Soluğunuzu verirken,sanki kök merkezinizde oturuyormuşsunuz gibi ''A'' sesini çıkartın.''A'' sesini boğazınızda yankılandığını hissedeceksiniz,ama titreşen bölgenin omurganızın alt kısmındaki kök merkeziniz olduğunu gözünüzde canladırın.

Bir dakika boyunca soluğunuzu verdiğiniz her sefer bu sesi çıkartın,sonra durun ve gevşeyin.

 

KUYRUKSOKUMU MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Şimdi dikkatinizi omurganızdan yukarıya ikinci çakranız,kuyruksokumu merkezine yöneltin.Bu merkez,kasık bölgenizde veya yaklaşık olarak göbeğin 8cm. altında yer alır.

Soluğunuzu verdiğinizde ''Ooo'' sesini çıkarın.Bu ''Ooo'' sesini,.Önceden olduğu gibi,bu sesin ikinci enerji merkezi boyunca kasık bölgenizde titreştiğini hissetmeyi deniyin.Bunu bir dakika süreyle yapın,sonra durun ve gevşeyin.

 

GÜNEŞ SİNİRAĞI MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Göbeğinizi üzerinde üçüncü enerji merkezini,güneş sinirağı çakrasını bulun.Bu göğüs kemiğinizin alt kısmından göbeğinize kadar uzanıır.

Soluğunuzu verdiğinizde dikkatinizi buraya verin ve ''Ohh'' sesini çıkartın.Bunu bir dakika süreyle yapın sonra durun ve gevşeyin.

 

KALP MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Şimdi dikkatinizi göğüs bölgesinde,özellikle kürek kemikleri ve göğüs kafesinin en alt kısmı arasında yer alan 4.çakraya,kalp merkezine verin.

Bu merkeze odaklandığınızda ''Ahh'' sesini çıkartın.Bu sesin,göğüs boşuluğunuzda baştanbaşa yankılandığını hissedin.Bunu bir dakika süreyle yapın,sonra durun ve gevşeyin.

 

BOĞAZ MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Boğaz merkeziniz olan 5.çakra boğazınızın merkezinde yer alır.Esasında,tüm boynunuzu boğaz çakrası olarak düşünebilirsiniz.Dikkatinizi burada odaklanmış olduğu halde ''Ayyy'' sesini çıkartın.''Ayy'' sesinin boğazınızda,çakranın taçyapraklarının hafif bir esinti değmişçesine dalgalanmasına neden olarak,titreştiğini hissedin.Bunu bir dakika süreyle yapın sonra durun ve gevşeyin.

 

ALIN MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

Bir sonraki enerji merkezi kaşlarınızın arasında yer alır,yaygın olarak aln çakrası diye bilinmesinin nedeni budur aynı zamanda 3.göz çakrası diyede bilinir.Burada soluğunuzu verin ve ''Eyyy'' sesini çıkartın.Bunu bir dakika süreyle yapın,sonra durun ve gevşeyin.

 

TAÇ MERKEZİNİZİ SESLENDİRME

En sonunda başınızın tepesinde olan taç merkeziniz için ''İ'' sesini çıkartın.Çakra uzamanları bize bu merkezin 1000 tane taç yaprağı olan bir lotus çiçeğine benzediğini söylerler.''Eee'2 sesini çıkartırken bunu hayalinizde canladırın,ses bu bin taç yapraklı çiçeği baştan başa titretsin ve tüm taç yaprakları uçuştursun.Bunu bir dakika süreyle yapın,sonra durun ve gevşeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...