Jump to content

Yoksa Marsta Hayat Var Mı ?


Guest danny
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin (NASA) yaklaşık 3 hafta önce Mars’a gönderdiği Phoenix uzay aracının Kızıl Gezegen’in yüzeyinde buz bulduğu açıklandı.

 

NASA’da görevli Arizona Üniversitesi’nden bilim adamı Peter Smith, Phoenix’ten art arda gönderilen fotoğraflarda, Kızıl gezege’nin yüzeyden, “Dodo-Goldilocks” adı verilen bölgeden alınan beyaz materyelin birkaç gün içinde eridiğini söyledi. Smith, dün düzenlediği basın toplantısında, “Bugün (dün) büyük bir gururla ve neşeyle ilan ediyorum ki aradığımız şeyin izini bulduk. Bu gerçekten de buz, başka bir madde değil” dedi.

 

Mars’ta su izine rastlanması, yaşam izi konusunda da kilit öneme sahip. Su olması, mikrobik düzeyde de olsa bu gezegende bugün veya geçmişte yaşam olabileceğine ilişkin önemli bir bulgu olarak kabul ediliyor. Araca alınan toprak örneklerinde haftalar boyu sürecek analizlerle buzun yapısı incelenerek, jeolojik tarihi anlaşılacak, ayrıca organik madde aranacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...