Jump to content

Enerji Merkezlerini Nasıl Renklendirirsiniz?


benedenben
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Her Çakra farklı bir renk ile bağdaştırılmış.Kök merkeziniz,''kırmızı'',kuyruksokumu merkezi ''turuncu'',güneş sinirağı ''sarı'',kalp merkezi ''yeşil'',boğaz merkezi ''mavi'',alın merkezi ''çivit mavisi'' ve taç merkezi '' menekşe'' rengiyle bağdaştırılmıştır.

 

KÖK MERKEZİNİZİ RENKLENDİRME

İlk renginizi hayalinizde canlandırın.(kırmızı)Soluğunuzu verdiğinizde,kırmızı rengi dışarıya soluduğunuzu düşünün.Dikkatinizi kasığınızda perinede yer alan,kök merkeziniz üzerinde odaklayın.Gövdenizi kasığınızdan ayaklarınıza kadar bu rengin içine alın.

Soluğunuzu her verişinizde,kök merkezinize parlak kırmızı rengi püskürtüp boyadığınızı varsayın.Bu parlak kırmızı rengin sıcaklığını hissedin.

Bu tarzda,bir dakika süreyle bu rengi kök merkezinizin içine soluyun,sonra durun ve gevşeyin.

 

KUYRUKSOKUMU MERKEZİNİ RENKLENDİRME

Şimdi dikkatinizi omurganızdan yukarıya,ikinci enerji merkezine yöneltin.Bu, kasık bölgenizde veya yaklaşık olarak göbeğinizin 8 santim altıdır.

Kuyruksokumu kemiğinizin olduğu bölgede turuncu rengi hayalinizde canlandırın.Bu bölgede,sanki çevrenize turuncu bir bant bağlamayı deniyormuşsunuz gibi,bedeninizin hem önünü hemde arkasını içine aldığından emin olun.

Soluğunuzu her verişinizde turuncu rengi bu enerji merkezine soluyun.Bu parlak rengin sıcaklığını hissedin.

Bu tarzda bir dakika süreyle bu rengi kuyruksokumu merkezinizin içine soluyun,sonra durun ve gevşeyin

 

GÜNEŞ SİNİRAĞI MERKEZİNİZİ RENKLENDİRME

Göbeğinizdeki üçüncü enerji merkezinizi bulun.Bu güneş sinirağı çakrası diye adlandırılır ve göğüs keminizin altın kısmında göbeğinize kadar olan bölgeyi kaplar.Hayalinizde parlak sarı rengi canlandırırken,dikkatinizi buraya odaklayın.Güneşi içinizde,göğsünüzünle karnınızın arasında kalan kısımda zapt ettiğinizi ve onun içeriden muhteşem biçimde ışık saçtığını düşünebilirsiniz.Onun ışığı hem önden hemde arkadan tüm orta kısmınızı aydınlatsın.Bu parlak rengin enerji veren niteliğini hissedin.

Bu tarzda bir dakika süreyle bu rengi güneş sinirağı merkezinizin içine soluyun,sonra durun ve gevşeyin.

 

KALP MERKEZİNİZİ RENKLENDİRME

Şimdi dikkatinizi yukarıya kalp merkezine yöneltin.Bu, göğüs bölgesinde aslında kürek kemikleri ve göğüs kafesinin dibi arasında yer alır.Bu merkezinize odaklandığınızda,hayalinizde yeşil rengi canlarıdın.Her soluk verişinizde göğüs boşluğunuzun hem önden hem de arakadan yeşil renk ile doluğunu düşünün.Bu rengin sakin dengeleyen niteliğini hissedin.

Her soluk verişinizde,bir dakika süreyle bu rengi kalp merkezinizin içine soluyun,sonra durun ve gevşeyin.

 

BOĞAZ MERKEZİNİZİ RENKLENDİRME

Boğaz merkeziniz boğazın tam ortasında yer alır.Aslında tüm boyun bölgesinin boğaz çakrası olduğunu düşünebiliriz.Dikkatinizi buraya odaklanmış olarak,hayalinizde omuzlarınızın üstünden başınızın altına kadar,boynunuzun etrafını tümüyle kaplayan mavi bir bandı canlandırın.Bu renk ''koyu mavi'' olsun.

Her soluk verişinizde,boğaz merkezinizi sakinleştiren barışçı mavi renk ile doldurun.

Bu tarzda bir dakika süreyle bu rengi boğaz merkezinizin içine soluyun,sonra durun ve gevşeyin

 

ALIN MERKEZİNİZİ RENKLENDİRME

Bu enerji merkezi kaşlarınızın arasında yer alır,yerinden ötürüde yaygın olarak üçüncü göz çakrası olarak bilinir.Her soluk verişinizde gözlerinizin arasındaki bu alanın çivit mavisi rengiyle dolduğunu düşünün.

Bu tarzda bir dakika süreyle bu rengi alın merkezinizin içine soluyun,sonra durun ve gevşeyin.

 

TAÇ MERKEZİNİZİ RENKLENDİRME

En sonunda ,başınızın üstündeki taç merkezi için hayalinizde bu merkezi canlı bir menekşe rengi ile doldurduğunuzu canlandırın.Soluk verdiğinizde,menekşe rengini taç merkezinizdeki bin taç yaprağına soluyun.

Bunu bir dakika süreyle yapın sonra durun ve gevşeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...