Jump to content

Nasıl Pozitiflenebiliriz?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Mutsuzluk negatif bir olaydır ve beraberinde hastalıkları getirir.

Sabahları yataktan fırlayarak kalkmayın çünkü kan birden bacaklarda göllenir. Yavaşça ve birazda yatakta hareketler yaparak kalkın. Eğer birden fırlarsanız, baş dönmeleri tansiyon iniş çıkışları yaşarsınız.

Bırakın kan akımınız gibi enerjinizde vücudunuza dağılsın ve öyle kalkın.

Banyoya gittiniz. Hemen aynaya bakın, eğer şişmiş gözlerinizi, dağılmış saçlarınızı beğenebiliyorsanız siz o gün kendinizle barışık ve her şeyin üstesinden gelebileceksiniz demektir. Kendinize gülümseyerek GÜNAYDIN deyin ve gününüzün çok güzel geçeceğini, enerjiyle dolu olup her şeyin olumlu olacağını kendinize yüksek sesle söyleyin ve hatta bir de kahkaha atın... Buna inanın ve deneyin , göreceksiniz sihirli bir el değmiş gibi o gün neler oluyor.

Lütfen bunu her sabah yapın.

Evinizde, arabanızda, iş yerinizde fonda hep sevdiğiniz bir müzik çalsın. Enerjinizin az olduğu günlerde biraz hareketli müzik çalın ki size canlılık versin. İş yerinizde çok bunaldığınızda kapınızı kapatın, ayaklarınızı uzatın ve gözlerinizi kapatarak 10 dakika hiçbir şey düşünmemeye çalışarak hafif bir müzik dinleyin. Bu size saatler sürecek bir pozitif enerji sağlayacaktır.

Su negatif enerjiyi atmanız için en güzel araçtır. İster yüzün, ister duş yapın hiçbir şeyin size bu kadar iyi gelmediğini göreceksiniz.

Günün herhangi bir saati sizin için önemli değilse duşunuzu gece yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü günün yorgunluğu, stresi üzerinize öyle bir negatif enerji yüklemiştir ki bu enerjiyi bütün gece üzerinizde tutmayın ki iç organlarınıza kadar inemesinler.

Pozitifleşmek için en önemli olaylardan biri de GÜLMEK . Kahkaha atan insanların bağışıklık sistemlerinin daha sağlam olduğunu ve kahkaha atan insanların daha uzun yaşadıklarını tespit etmişler. Halk arasında bir söz vardır BİR KAHKAHA İKİ PİRZOLA diye.

Çocukken çok saçma bulurdum ama kahkahanın bir enerji gıdası olduğunu sonradan öğrendim. USA’de yapılan araştırmalarda: 6 yaş civarı çocukların değişik şekillerde günde 400 kez güldüklerini, yetişkinlerin ise en fazla 7-15 kez güldüklerini hiç olmazsa günde 15 kez dolu dolu gülmenin sinir sisteminin kimyasını değiştirdiğini, kalp ve damarlarla solunum sistemine egzersiz yaptırdığını gözlemlemişlerdir.

Ayrıca yapılan çalışmalarda: Gülmenin, uyku ve sindirim sistemini de iyileştirdiğini ve de gülümseyerek korku ve paranoyalardan uzaklaşabileceğimizi bildirmişlerdir. Genelde hep gülen, sürekli hastalık ve dertlerden bahsetmeyen insanlarla beraber olmak en doğrusu tabi. Düşünün bütün gün iş yerinde stres ve sıkıntıyla uğraşan bir insanın tek huzur bulacağı yer neresidir, tabi ki evidir. Ama evdeki eşte güler yüz yok, hep surat ve dır dır varsa . O insan nerede huzurlu ve mutlu olacak. Herkes oturup kendini bir irdelesin. Eğer evliliğinizde bir problem varsa ilk önce kendinizi bir incelemeye alın. Karşınızdakindense insanın kendini düzeltmesi daha kolaydır. Hele siz biraz daha anlayışlı ve güler yüzlü olun, daha bir huzur verin. Göreceksiniz karşınızdaki size neler yapacak.

Evdeki kavgalar, küfürlü konuşmalar hem evin pozitifini yok eder hem de evinizin bereketini kaçırır.

Bahçeniz varsa bol bol toprakla ve bitkilerle uğraşmaya çalışın göreceksiniz negatifiniz nasıl gidiyor.

Negatif bir yaşam sadece bizlerin yarattığı bir olgu, silin yok sayın, unutun. Her gördüğünüzün pozitif getirisi olacağına inanmak başlangıç noktasıdır. Değişimi başlatın, sonuç kaçınılmaz…

ALINTI

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İncisel güzel konu tam 12 den vurdunuz maşallah fakat bu yazdıklarınız teoride kolay reelde çoğu zaman olmuyor yapamıyoruz gönül ister hayatımızda devamlı böle olalım ama insanız kuluz işte tıkanıyoruz...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

naçizane

tüğlü bir hayvanı okşamak kedi v.s gibi mümkünse yavrusunu..inanılmaz etkili...

çok sevdiğiniz bir çiçeğe ya da bir manzaraya uzun uzun bakmak .

son zamanlarda yeni bulduğum bir yol var.kaya tuzu..mümkünse tuz lambası henüz lambayı almadım ama son yılların en büyük araştırmaları var bu konu üzerinde.hatta tuz mağaraları turizmi başlamış.mağara otellerde tuzdan odalar v.s v.s işte

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...