Jump to content

Ezotorik Kaynaklarda Piramitler


Guest natilyus81

Önerilen Mesajlar

Okült ve ezoterik bilgilere göre piramitler dünya üzerinde belli zamanlarda eğitim yeri olarak da kullanılmıştır ve bu piramitlerde yetişenler arasında Hermes, Musa, Orfe, Heredot, Fisagor, Platon, Solon, İsa bulunmaktadır. Piramit aynı zamanda eğitim ve öğretim yeri olarak da belli bir süre bazı büyük inisiyelere eğitim-öğretim verilmesine olanak tanımıştır. Ama tabii bu ezoterik bilginin doğrulanması için piramitlerde saklı olduğu iddia edilen taş bloklara ya da yazılı kayıtlara ulaşmak gerekir.

Büyük Piramit'i planlayanların ve inşa edenlerin Mısır'ı, dünyamızı, hatta ve hatta evreni bizden çok daha iyi bildikleri iddia ediliyordu. Büyük Piramit dışsal olarak doğanın yaratıcı prensibini sembolize ediyor ve ayrıca geometri, matematik, astroloji ve astronominin prensiplerini tasvir ediyordu. İçsel olarak da; Bruce Cathic'in Büyük Piramit'in Kral Odası'ndaki Lahit ile ilgili olarak aktardığı bilgiler bize şunları söylüyor;

"Büyük Piramit'in en önemli alanı, muhakkak ki Kral Odası'dır. Çünkü Piramit hangi bilimsel amaca yönelik olarak inşa edilmiş olursa olsun, geometrik tasarımın topladığı güçler, bir zamanlar ve muhtemelen bir dereceye kadar da bugün, bu odadaki tek bir noktada konsantre oldu. Bunun teknik nedeni hala şaşırtıcı bir gizem olma özelliğini korumaktadır. Bu bilmece en sonunda çözüldüğünde, sanırım beşeri ırk bundan yararlanacaktır. Adadaki taş Lahdin pozisyonu, muhtemelen, piramit'in yapımının arkasında yatan bilimsel sebebin en önemli belirtisidir.Yapılan hesaplar göstermektedir ki, piramit'in topladığı güçler, doğal güçler, konsantre bir halde, lahdin içinde yatan bir şahsın başına rastlayan bir noktaya doğru yöneltilmiştir. Bu durumda, başın bulunduğu yer, ışığa, kütleye ve gravitasyona ahenkli bir halde akort olan dalga formları tarafından bombardıman edilecektir."

 

Bundan ne gibi bir sonuç çıkarabiliriz? Bunu ancak Piramit'i tekrar inşa ettiğimiz takdirde bilebileceğiz. Eğer Piramit orijinal haline gelecek şekilde restore edilebilseydi, acaba taş Lahdin içinde bir süre yatan kişilerin şuur hallerinde bir değişiklik meydana gelecek ve evrene ilişkin bilgileri çoğalacak mıydı?

Eric ve Craig Umland'ın da ''Eski insanların Gizemi'' adlı kitaplarında belirttikleri gibi, geçişi sırasında Sirius'un ışığı, Büyük Piramit'in güney yüzündeki; havalandırma bacasından geçerek, lahdin içinde yatan kişinin başına çarpardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...