Jump to content

Teyzemin Ölmeden Önceki 8 Saati


Guest canocan
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

 

Merhaba dün akşam annem,ablam ve ablamın arkadaşı ile oturuyorduk ölümden ve ölenlerden bahsediyorduk.Annem en büyük ablasının ölümünü anlattı.Anneannem anlatıp ağlıyordu herseferinde.Şimdi bu olayı sizlerle paylaşmak istedim.

 

Anneannemler ozaman köyde(sivasta) dedem ise istanbula çalışmaya gitmiş.Kiraz teyzem o sıraları 5 ve şuanda en büyük olan teyzem ise 40 günlük felanmış.Kiraz teyzem 5 yaşında olmasına rağmen 8 yaşında gibi gösteriyormuş.Dedeme aşırı derecede düşkünmüş.Ne zaman istanbuldan gelenler olduğunu duysa hemen yola çıkar kolalarını bağlayıp beklermiş dedem gelecek mi diye.

 

Birgün Teyzem kızamık olmuş ve o zamanları doktor yok,hastalıklar daha ağır,atlatması zor hatta imkansız oluyormuş.Teyzem hasta iken anneannem köydeki komşularından birine 2 albise ısmarlıyor.Biri kırmızı,diğeri beyaz.Teyzeme kirazım sana elbise ısmarladım biri beyaz diğeri kırmızı sen hangisini giymek istersin.Teyzemde anne diyor Allah hangisini giymemi nasip ederse onu giyerim diyor.

 

Ve teyzem öldüğü günü anneannemin anlatması ile 8 saat Azrail ile uğraşıyor.Azrail tedirdi,içirdi,güldürdü ama kirazım hep yok demiş sen benim babam değilsin benim annem yalnız ben seninle gelmem.Ben babamı biliyorum ben seninle gelmem benim annem yalnız demiş.Ama 8 saatin sonunda Napim demiş babam olaya babam değilsin ama geliyorum işte demiş ve o srada anneannem bayılmış.Ayıldığında ise teyzemin öldüğünü görmüş.teyzeme beyaz elbise giymek nasip oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

allah rahmet eylesin mekanı zaten cennet .böyle şeylere inanırım benimde teyzemin kızı allah rahmet eylesin melek gibi kızdı ve 18 yaşında hastalandığında bu gece 12 de beni almaya gelecekler hakkınızı helal edin demişti ve gerçekten öyle olmuştu .yine aklıma geldi bunu okuyunca

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...