Jump to content

Zeki Kadın Evlilikte Zorlanıyor...


Guest NİFO

Önerilen Mesajlar

İngiltere’de Bristol, Edinburgh, Aberdeen ve Glasgow üniversiteleri tarafından yapılan ortak araştırmanın sonuçları, erkeklerin kendilerinden daha az zeki olan kadınları eş olarak tercih ettiklerini ortaya koydu.

 

Londra - Zeki kadınların evlenmeleri halinde de evliliklerini sürdürmek için mücadele etmek zorunda kaldıklarına dikkati çeken İngiliz bilim adamları, kariyerlerinde başarılı olan kadınların aynı başarıyı evliliklerinde gösterebilmek için özel çaba harcamaları gerektiğini bildirdi

 

İngiliz bilim adamlarına göre, erkekler kendilerinden daha az zeki olan kadınları eş olarak tercih ediyor.

900 kadın ve erkeğin 10 yaşında IQ’larını ölçen ve 40’lı yaşlarına kadar yaşamlarının nasıl geliştiğini izleyen bilim adamları, zeki birer öğrenci olan kız çocuklarının evlilik hayatlarında başarılı olamadıklarını ortaya koydu. Erkeklerinse tam tersi bir grafik çizdiklerine dikkati çeken bilimadamları, evlilikte başarıya ulaşan erkeklerin yüzde 88’inin başarılı ve iyi para kazanan erkekler olduğunu gösterdi.

Bu arada İngiltere’de yapılan bir başka araştırmanın sonuçları da, İngiliz kadınların sadece beşte birinin kendini çekici bulduğunu, kendini “seksi” diye tarif edenlerin oranınınsa bunun bile altında kaldığını gösterdi.

 

ÇEKİCİ KADINLAR DAHA ŞANSLI

London School of Economics ve Harvard Üniversitesi tarafından 3200 kadınla yapılan anketlere dayandırılan araştırmanın sonuçları, kadınların yüzde 50’sinin, çekici kadınların hayattaki başarı şanslarının çok daha yüksek olduğuna inandığını ortaya koydu.

 

BREZİLYALI KADINLAR KENDİNE GÜVENİYOR

ABD, Kanada, İtalya, Fransa, Hollanda, Portekiz, Brezilya ve Arjantin’de de yapılan araştırmaya göre, dünyada kendisine “harika” tabirini en yüksek oranda yakıştıran da Brezilyalı kadınlar oldu. Brezilyalı kadınların yüzde 6’sı kendisini “kusursuz” olarak tanımladı.

 

 

 

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zeki birer öğrenci olan kız çocuklarının evlilik hayatlarında başarılı olamadıklarını ortaya koydu.

 

katılıyorum,ama bu birazda evlilik için tercih ettiğiniz kişiyle bağlantılı olsa gerek diye düşünüyorum şahsen...birbirinin başarısını hazmetme,gurur duymak,teşvik etmek önemli bence....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zeki kadına ver iş yemeğine çıksın :D

 

başka bişey yapamıyolar. Akılları yetmiyo ...

 

zeki olmak iş bitirici olmak demek biraz de aceleci olmak

 

ama akıllı olamaz her zeki kadın :D sabır gerek çünkü...

 

demek ki akıllı kadın zeki olmasa da olur

 

ama zeki kadın akıllı değilse biraz aptal olabilir :D:D:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değişik yaklaşımlar var tabiki.Ama şu bir gerçek akıllı, zeki bir kadını taşımak ve yönlendirmek zordur. Her iki tarafta hemen hemen aynı seviyede olmalı ki yürüsün...Düşünsenize her işte başarılı aktif güçlü ve akıllı bir kadın ile evlenen ondan daha az bu özelliklere sahip bir erkek...Zor olsa gerek...:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben size kuralı söyliyeyim. çok zeki kadınlar evlilikte hep başarılıdır. Zeki kadın ben demez hep sen der. Zeki kadın istediğini gizlice empoze eder, ve kocasının onu kendi fikriymiş gibi kendisine aktarmasını bekler. Zeki kadın ben zekiyim diye basbas bağırmaz, onun çok zeki olduğunu kocası ölünceye kadar hissetmez evin aslanı olduğu fikri kocadan kesinlikle alınmaz. türk toplumunun kültürel yapısına göre erkekler hep bir üstünlük egosuyla yetişir. bilinçaltına 1-7 yaş arasında empoze edilir. ben bunu değiştirmekle uğraşmam her kes mutlu olduğu gibi hissetsin ben onun öyle hissetmesi için elimden geleni yaparım ama bu hep onun istedikleri olacak demek değil. öyle hissetmesi yeterli :)) Türk kadını bunu bilir muhabbetçi o yüzden o istatistikte yok ))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

zeki ve güzel kadınlar azamiyetle yalnızdır....evlenemediği için mutlumu değilmi pek bilinmez tabi:P

 

neden yalnızdır peki?

çünki türkiye için konuşuyorum tabiki..erkekler doğdukları andan itibaren kadının her daim erkeğin pervanesi olarak bir yaşam sürdüğünü görür...ve kendisi içinde bunu bekler...erkeğin isteklerine odaklı bir ortak yaşamdır bunun adı..

zeki kadın ise hayatta kendisi içinde birşeyler yapmak ister..bu istekler erkeğinkilerle çakışırsa -ki er geç çakışır o zaman köprüde iki keçi masalı sahnelenir...

 

kadının zeki ama biraz boyun eğmeyi bilen bir yapısı olmalı..yoksa idare etmek, orta yolu bulmak hayallll.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...