Jump to content

Duanin yeri


Guest coyette
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Gayrı ihtiyari hemen aklımıza gelebilir; canım DUA'nın da yeri mi olur..? DUA etmek için özel yer mi arıyacağız?..

 

Yerin ne münasebeti vardır DUA ile?..

 

Evet, her yerde DUA edilebilir!.. DUA için özel bir yer aramaya zaruret yoktur!..

 

Ancak...

 

İnsan beyninin çalışma sistemi ve, bulunduğu yerin manyetik alanı ile, bulunduğu alandaki dalga ortam, son derece yakından bağlantılıdır.

 

Yeraltındaki "ley hatlarının" oluşturduğu müsbet enerji hatlarının gücünü arkasına alması, o beyin için son derece önemli olduğu gibi; ayrıca, beyinin içinde bulunduğu ortamı kaplayan manyetik alanının oluşturduğu tesirler dahi son derece önemlidir.

 

DUA eden kişinin çevresindeki kişilerin beyin dalgaları, kendisininki ile birleşerek son derece güçlü dalgalar üretilebileceği gibi; toplu DUA'lar dahi büyük tesirler meydana getirir.

 

Bu sebeptendir ki Hazreti Resûl aleyhi's-selâm şöyle buyurur:

 

"Üç kişi biraraya geldikleri zaman, birlikte ettikleri DUA'yı ALLAH geri çevirmez."

 

Niçin belirli yerler... Meselâ nereleri...?

 

Kâbe''de yapılan DUA'lar... Arafat'ta yapılan DUA'lar... Medine'de Hazreti Resûl aleyhi's-selâm'ın makâmında yapılan DUA'lar... Efes'te Meryem Ana evinde yapılan DUA'lar... İstanbul'da Eyyûb Sultan namıyla bilinen sahabeden zâtın makâmında yapılan DUA'lar; bunun gibi her beldede, o beldedeki bilinen evliyâullah'tan olan zevâtın makâmlarında yapılan DUA'lar, daima güçlü DUA'lar olarak yerini bulur.

 

Burada iki önemli faktör mevcuttur.

 

1. O yerin kendi manyetik alanının yaydığı enerji..

2. O yere defnedilmiş zâtın ruhaniyetinin yaymış olduğu enerji..

 

İşte, DUA eden kişi, bu iki etkiyi arkasına takviye alarak DUA ettiği zaman, büyük ölçüde DUA'sı kabul olma yani yerine gelme şansına sahiptir.

 

Ayrıca manevî gücü yüksek olduğuna inanılan kişinin huzurunda, bir cemaat eşliğinde yapılan DUA'lar da son derece yüksek tesir gücüne sahip olarak tesbit edilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rasûlüm) kullarım sana, Ben’den sorarlarsa, şüphesiz ki Ben Kariyb’im/yakınımdır... Dua ettiğinde dua edenin duasına (duası anında) icabet ederim... O halde onlar da Bana isticabet (icabet) ve (B sırrıyla) Bana iman etsinler, ki doğru yolu bulup olgunlaşabilsinler (rüşdlerine nail olabilsinler) (Bakara/186)

 

DUANIZ,

 

HAKİKATİ İTİBARİYLE,

 

ALLAH’A AİT OLAN BİR İSTEKTİR!

 

İnsan, “hakikat”ı itibariyle Allah`ın bir “esmâ terkibi”dir.. Yâni, Allah`ın güzel isimlerinin işaret ettiği mânâlardan oluşan bir formüldür!

Bir diğer ifade şekliyle; Allah insanı kendi güzel isimlerinin mânâlarıyla varetmek sûretiyle onu yeryüzünde kendisine “halife” kılmıştır!

Bu isimlerin mânâları çeşitli dönüşümlerden sonra, takdir edilen şekliyle insanın beyninde açığa çıkmıştır!

“Allah istemedikçe sizde o istek oluşmaz” hükmünce, “duanız”, hakikatı itibariyle Allah`a ait olan bir istektir!

Ama bir de Allah`ın "Sünnetullah" denilen bir “Sistem ve Düzeni” vardır! İşte bu Allah`ın güzel isimlerinin mânâlarından doğan istek, bazen de sizden "dua" şeklinde açığa çıkar.

"Dua" özünüzdeki Allah esmâsından gelir; beyninizden, o amaca yönlendirilmiş dalga olarak açığa çıkar ve hedefe ulaşır! Yâni, ötendeki bir tanrıdan talep değil, özündeki Allah`tan çıkan istektir!

Bir diğer yönden "dua", umduklarına ulaşmanın en güçlü silâhıdır; özündeki Allah`a ait kuvvet ve kudretin sendeki değerlendirilişidir!

Takdirinde varsa, "dua" edersin ve onunla olacağa yön verirsin! Oysa "Hakikat"ta yönlendiren kendisidir; sen değil!

 

 

YANLIŞ BİR DUA İLE

 

KENDİ KENDİMİZİ YARALAYABİLİRİZ!

 

 

DUA'da en önemli yardımcı faktörlerden biri de istenilen şey hususunda ısrarlı olmaktır. Herhangi bir konuda bir iki defa dua edip arkasını bırakmak son derece yanlıştır.

DUA edilecek konuda mutlaka ısrarlı olunmalı ve istenilen şeyin olabildiğince ölümötesi hayatımıza dönük ve yararlı olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Zîrâ, yanlış bir istek ile kendi kendimizi büyük ölçüde yaralamış olabiliriz. Elektriği, çok yararlı şekilde kullanabildiğimiz gibi, kendimizi yaralamak ve hattâ öldürmek içinde yanlış bir şekilde kullanmak mümkündür.

 

 

 

DUA EDİLEN YERİN ÖNEMİ

 

Her yerde DUA edilebilir…

 

DUA için özel bir yer aramaya zarûret yoktur!

Ancak...

İnsan beyninin çalışma sistemi ve, bulunduğu yerin manyetik alanı ile, bulunduğu alandaki dalga ortam, son derece yakından bağlantılıdır.

Yeraltındaki “ley hatlarının” oluşturduğu müsbet enerji hatlarının gücünü arkasına alması, o beyin için son derece önemli olduğu gibi; ayrıca, beyinin içinde bulunduğu ortamı kaplayan manyetik alanının oluşturduğu tesirler dahi son derece önemlidir.

Niçin belirli yerler... Meselâ nereleri...?

Kâbe’’de yapılan DUA’lar... Arafat’ta yapılan DUA’lar... Medine’de Hazreti Resûl aleyhi’s-selâm’ın makâmında yapılan DUA’lar... Efes’te Meryem Ana evinde yapılan DUA’lar... İstanbul’da Eyyûb Sultan nâmıyla bilinen sahabeden zâtın makamında yapılan DUA’lar; bunun gibi her beldede, o beldedeki bilinen evliyaullah’tan olan zevâtın makamlarında yapılan DUA’lar, daima güçlü DUA’lar olarak yerini bulur.

Burada iki önemli faktör mevcuttur;

1.O yerin kendi manyetik alanının yaydığı enerji

2.O yere defnedilmiş zâtın ruhâniyetinin yaymış olduğu enerji

İşte, DUA eden kişi, bu iki etkiyi arkasına takviye alarak DUA ettiği zaman, büyük ölçüde DUA’sı kabul olma yâni yerine gelme şansına sahiptir.

Ayrıca mânevî gücü yüksek olduğuna inanılan kişinin huzurunda, bir cemaat eşliğinde yapılan DUA’lar da son derece yüksek tesir gücüne sahip olarak tespit edilmiştir.

 

DUA İLE DÜNYANIN VE ÖLÜMÖTESİ YAŞAMIN

 

TÜM GÜZELLİKLERİNE ERİŞEBİLİRSİN!

 

SEN, bilesin ki, yeryüzünde "HALIFE"sin!. HALİFE olarak sana, gönlüne, BEYNİNE bahşedilmiş yüce güçlerden haberin var mı?.

DUA ile ZİKİR ile, o muhteşem BEYNİN ile, kendindeki mekanizmayı harekete geçirebileceğinden haberin var mı?.

"EN GÜÇLÜ SİLAH" olarak sana bağışlanmış DUA mekanizmasını biliyor musun?.

Fakîr, garîb, nîce kişiler DUA ve ZİKİR ile nîce ZÂLİM SULTANLARI helâk ettiler!.

Nîce yoksullar, büyük zenginliklere hep DUA ve ZİKİR ile eriştiler!.

Nîce, dertli, sıkıntılı, hastalıklı, ezâ, çile çekenler, hep kurtuluşu, selâmeti DUA ve ZİKİR'de buldular!.

Bil ki dostum...

SENDE, dünyanın en güçlü silâhı olan DUA ve ZİKİR cihâzı mevcûttur.

BEYNİNDEKİ, GÖNLÜNDEKİ bu en güçlü silâhı kullanmasını öğrenerek; bu yaşadığın dünyanın ve ölümötesi yaşamın tüm güzelliklerine erişebilirsin!.

Ya da, DUA ve ZİKİR mekanizmasını kullanmaz, paslandırıp, bir kenara terkedersin, ki bunun cezasını da sonsuza dek çekersin!.

Sana, karşılıksız, bedava verilmiş bir mekanizmadır bu!. Hîbedir!.

DUA ve ZİKİR için kimseye muhtaç değilsin ve kimseyi aracı koymak zorunda da değilsin!.

İster, bu kitaptan yararlan; ister gönlünden geldiği gibi yönel!. Ama kesinlikle, kendindeki, bu dünyanın en kıymetli cihazı olan DUA ve ZİKİR cihazını kullanmasını öğren.

Göreceksin dünyan nasıl güzelleşecek...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sizce hangisi;Dua mı? Büyü(insanların iradesi dışında fikrini değiştir mek)mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O yere defnedilmiş zâtın ruhâniyetinin yaymış olduğu enerji

İşte, DUA eden kişi, bu iki etkiyi arkasına takviye alarak DUA ettiği zaman, büyük ölçüde DUA’sı kabul olma yâni yerine gelme şansına sahiptir.

yani türbelere gitmek dendiği gibi batıl inanç değilmiş. bi mantığı varmış değil mi?

kimi diyor ki türbede dua ederseniz şirke düşersiniz. ama türbede de etsek evimizde de etsek gene Allahtan istedikten sonra şirk olmaz. bu yazı bunu bir kere daha kanıtlamış;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...