Jump to content

Deccalin Gizem Oltası !..


Guest Muhabbetci
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Bir dizi sıkıntı ve buhranla pençeleşmektedirler. Dua, niyaz, manevi yardım adına ne varsa aradıkları, buldukları işaretlere kayıtsız- şartsız yapıştıkları günlerdir.

Türbede karşılarına çıkan gizemli biri; içinde oldukları hali sayar bir bir. Hiç tanımadıkları adam, her şeyi olduğu gibi sayınca kulak kesilirler. “Söylemeden biliyorsa mutlaka Allah Ehlidir” (…) diye düşünürler. Sohbet ilerler, sırlar, ümitler açılır. Kısa sürede dost biri, diye kabul eder, benimserler.

 

 

Bir gece sohbet ederken; “Kalkın türbeye gidelim” der adam. “Bu saatte kilitli, nasıl gireriz?” dediklerinde, “Bize kilit yok evladım, kalkın!” der… Gece yarısı türbeye yaklaşırlar. Kilitli avlu kapısı şaaakkkkk diye zincirleri çözülerek, ahşap türbe kapısı da gıcırtı ile kendi kendine açılır. Ürperti ile bakarlar birbirlerine. Dua edip dönerken emindirler, bir veli çıkmıştır önlerine!

 

 

Aradan geçen birkaç günde tekrar buluşurlar. Sohbet tarzı az daha rahat hale bürünmüş, dengesiz laflar etmeye başlamıştır. Hemen hüküm vermek istemezler ama çok özel konulara girmeye başlayınca misafirlerden uyanık biri, bazı noktalara dokunarak sorular yöneltir. Biraz bozulur adam. Bir bahane ile evden ayrılır! Gidiş o gidiş!.. Girdabın kıyısından dönmüşlerdir. Geç ayılsalar da, şükrederler.

 

Bunları niye anlattım? İnsan olarak kendinize şöyle bir bakın… GİZEM ARAMA VE HAYRET ETME IHTİYACIMIZ var değil mi? Bilimsel, çağdaş açıklamalar yerine sırlı, kerametimsi anlatımları sevmek, kolay benimsemek gibi bir zaafımız var!

 

Yolun büyükleri; Asıl Olan Keramet Değil, İstikamettir niye dediler? Mülhime Girdabında Çoğu Boğulur Gider, Bu Yolda Nice Başlar Kesilir Hiç Soran Olmaz uyarısı niçin?

 

Dostlar!

Gizemle işimiz yok bizim! Hayret ise, nasibi olanın çok ileride varacağı yüce bir makam!

 

“Allah’ı niçin göremiyoruz?” diyen dervişe şeyhi şöyle demiş: ÇOK AÇIKTA OLDUĞU İÇİN…

Her şey çok açık. Bilim ve teknoloji ile gün be gün daha da açılıyor zaten. Hala gizem ve hayret ihtiyacı duyanlara son uyarılarımız:

 

İlimden şaşmayın, egoya prim vermeyin! Gözünüzden pırıltılar geçerse “Melekleri görüyorsun” diyen; egonuz, “Kan şekerine baktır” diyen; aklınızdır! Olağanüstülükte, “Vay be adam mükemmel” diyen; egonuz, “Sistemde olağanüstülük yok” diyen aklınızdır.

 

Deccalın fark edilmesi güç bir oltası da GİZEM VE HAYRET İHTİYACIDIR, bizden söylemesi!

 

Akıl ve ilimden, orta yol ve dengeden şaşmayın ki, yanmayasınız!..

 

 

 

 

Not: Olay tamamen gerçek olup ilgililerin izniyle yansıtılmıştır!

 

Mehmet Doğramacı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...