Jump to content

Marduk


Guest nymph
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

marduksatanliebtdichrq9-1.jpg

 

Marduk, grubun şu anki gitaristi Morgan Hakansson tarafından 1990 yılında İsveç’te kuruldu. Bu arada Morgan, gruba sümer mitolojisindeki günah tanrısı anlamına gelen "Marduk" ismini de koyan kişiydi. Bassta B-War, Davul ve Vokal’de Joakim af Gravf, ikinci gitarda Dave Andersson ve klavyede Emil Dragutinovic ile karanlık savaş başlamış oldu.

 

Marduk ilk olarak 1991 yılında "F... me Jesus" adlı demosunu çıkardı. Bu kayıt, grup için iyi bir başlangıç oldu ve tüm kopyalar kısa zamanda satıldı. Çalışma; "F... me Jesus", "Departure From The Mortal", "The Black", "Within the Abyss" ve "Shut Up and Suffer" isimli parçaları içeriyordu.

 

1992 yılında Marduk büyük bir atılım yaparak "Darkendless" albümünü piyasaya sürdü. Grup, artık Black Metal piyasasında pastanın en büyük dilimlerinden birini alacağının sinyallerini vermeye başlamıştı. Demoda bulunan "The Black" ve "Within the Abyss" parçalarının da yer aldığı bu albümü 1993’te "Those Of The Unlight" adlı yeni bir çalışma izledi. "Wolves", "On Darkened Wings" gibi kitle tarafından dinlenmesinden bıkılmayan yapıtların yer aldığı albüm büyük beğeni toplamıştı. "Those Of The Unlight"ta ayrıca; "Darkness Breeds Immortality", albümle aynı adı taşıyan "Those of the Unlight", "Burn My Coffin", "A Sculpture of The Night", "Echoes Fform The Past" ve "Stone Stands It’s Silent Vigil" şarkıları da bulunuyordu.

 

1994 yılında bir albüm daha piyasaya sürüldü. "Opus Nocturne" adını taşıyan bu albüm ile turnelere çıkıldı, konserler verildi. Marduk, black metal camiasında tanınan en büyük gruplardan biri durumuna gelmişti. Daha sonra 1996 yılında "Glorification" ve "Heaven Shall Burn When We Are Gathered" adlı iki kayıt daha dinleyenlere sunuldu. İkinci çalışma, cover özelliği taşıyordu. "Glorification of The Black God" ile başlayan albüm, Alman thrash metal grubu Destruction’ın ünlü parçası "Total Disaster" ile sürüyor, Piledriver düzenlemesi olan "Sex with Satan" ile dinleyiciyi kendinden geçiriyordu. Bu albümlerle Marduk underground piyasasında değeri tartışılamayacak gruplardan biri olmuştu.

 

Grup bir süre sonra kadrosunu yeniledi. Tüm gitarları Morgan üstlenirken, davul vokal yapan Joakim af Gravf gruptan ayrıldı. Yerine, Marduk’un yoluna güçlenerek devam etmesini sağlayacak olan bir ikili dahil oldu. Davula Fredrik Andersson (Drums of Doom), vokale ise Legion (Mouth of Satan) geldi. Bu kadro Marduk’a çok fazla şey kattı. Eski tarzlarını aşarak daha çok sevilmeye başladılar.

 

1997’de grup, Avrupa turnelerinden Almanya konserini albüm yaptı. "Live in Germania", son derece iyi düzenlenmişti ve gördüğü büyük ilgi, özenli bir çalışmanın karşılığı niteliğindeydi. 1998 yılına gelindiğinde, Marduk, başarısını bir kez daha kesin olarak ispatladığı "Nightwing" ve "Here Is No Peace" çalışmalarıyla dinleyenlerinin karşısındaydı.

 

Daha sonra 1999 da "Obedience" ve "Panzer Divison Marduk" piyasaya sürüldü. Aynı yıl "La Grande Danse Macabre" adında bir de EP çalışması dinleyicilere sunuldu. EP’nin içinde "Obedience"," Funeral Bitch" ve "Into Crypts of Rays" isimli şarkılar bulunuyordu. 2000 yılında Marduk, Abyss Stüdyolarında eski tarzından biraz uzak ama yine de kalitesine yakışır bir albüm kaydetti. "La Grande Danse Macabre" isimli bu çalışmayı 2003 yılında çıkarılan "World Funeral" albümü izledi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Hammurabi Kanunları ve Marduk...

   Hammurabi Kanunları ve Marduk   Erken Sümer dönemlerinden itibaren bir kutsiyet simgesi olarak kullanılan ve "Yıldız" (diye yorumlanan, +, haç biçimli ) işaretin eski toplumda, zamanla "kutsal", "tanrısal", "tanrı" kavrayışını ifade etmek için kullanılıyor olduğunu biliyoruz.   Gökyüzündeki bir "yıldız" tanımı olarak ortaya çıkmayan ve fakat giderek "yıldız" simgesi olarak yorumlanan bu erken dönem çiziminin, başlangıçta, kutsal olan bütün varlıkları, öncelikle de "An-umu" anlatıyor olduğunu

   , Yer: Tarih

  • 2012 Ölüm Atışı (Marduk, Nibiru)

   [h=2][/h] Evet 2012 kehanetlerinden sıkıldık artık ama bu video çok ilgimi çekti ve izlenmeli diye düşünüyorum. Gerçek bir araştırma mı yoksa sadece tahmin veya teorilerden mi oluşuyor bilemedim..   dır.      

   , Yer: Astroloji, Fal ve Kehanetler

  • NASA, “Marduk Gezegeni” Efsanesine Son Noktayı Koydu...

   NASA, “Marduk Gezegeni” efsanesine son noktayı koydu... 2012'de dünyaya mı çarpacak ?   Her 3 bin 600 yılda bir güneşin yörüngesine girerek dünyanın yakınından geçen Marduk, (Nibiru) isimli gezegenin dünyaya çarpacağı söylentileri ayyuka çıkınca NASA, halkın endişelerini ortadan kaldırmak için bir açıklama yaptı. NASA, Marduk’un 21 Aralık 2012’de dünyaya çarparak Maya takviminin son gününde dünyanın sonunu getireceği iddialarına internet sitesinden soru-cevapla yanıt verdi:   2012’te k

   , Yer: Uzayın Gizemi ve Ufolar

  • 2012'nin Gizemi: MARDUK

   2012'nin Gizemi: MARDUK     2012'nin Gizemi: MARDUK   12'nci gezegen Marduk'un 7 yıl sonra Dünya'ya doğal felaket getireceğini iddia eden Rus uzman Sitchin'den SABAH'a özel. NUH TUFANI GİBİ OLUR Marduk, 3 bin 600 yılda bir Dünya'ya teğet geçer. Maya takvimine göre yeni ziyaret 2012'de. Gezegenin neden olduğu en büyük felaket 13 bin yıl önceki Nuh Tufanı'ydı. Benzeri olabilir.   Hititler ve Asurlar Marduk'u kil tabletlere resmetti. O tabletler İstanbul'daki müze

   , Yer: Uzayın Gizemi ve Ufolar

  • 2012 Marduk'un Gelişi ve 666 nın gerçeği

   666 Nedir? 6x6x6=216 yapar. Her çağ 2160 yılda bir atlanır. Şu an Balık Çağı'ndayız ve 2100 yılında Kova Çağı'na gireceğiz.   Balık Çağı-Kova Çağı Balık Çağı M.ö 60 - Ms. 2100 dür Balık Çağı' na Eski Ahit' in gelişiyle yani Yeni Tanrıların gelişiyle girilmiştir, 2100' de Enki' nin dönüşüyle bitecektir. Kova Çağı, Enki' yi sembolize eder. Enki, suların efendisidir.   2012 Nedir? 2012, Marduk' un geliş tarihidir. 12. Gezegen' in diğer adı Nibiru'dur. Eski Tanrıların tahtı. Marduk, Enki' nin

   , Yer: Astroloji, Fal ve Kehanetler

×
×
 • Yeni Oluştur...