Jump to content

Tarihde En Bayıldığım Adam Adolff


Guest Zem_heri

Önerilen Mesajlar

Yukardaki konuyu görünce adam o kadar da kötü değildi :))

Adolf HİTLER

tarihte, dehalık ile delilik arasındaki ince çizgide yürüyenlerden. hararet yapmayan tek arabanın mucidi; ölümünden yıllar sonra dünya kadınlarının birçoğunu duygusal olarak etkilediği ortaya çıkan fa$ist. yahudilere kar$ı olan kini kimi kaynaklarda, â$ık olduğu bir yahudi kızının kendisiyle evlendirilmemesi olarak yansıtılan insan hayvanı.

 

aslına bakıldığında, sabun yaptığı yahudi sayısından daha da önemli olan bazı sonuçların olu$masına sebep olmu$tur hitler. elbette bu jenosit, yadsınamayacak kadar önemlidir ama hitler`i idol addeden bazı aklıevvellerin temellendirdiği hitlerjugend, neonazi fikriyatının da vücut bulmasına sebep olmu$tur. adolf hitler ile recep tayyip erdoğan`ın ba$a geli$ öyküleri de komiklik derecesinde benze$mektedir ki bunu da eklemeden geçemeyeceğim. hitler, alman halkının sefaletle boğu$tuğu bir resesif depresif dönemde söz hakkı bulmu$ ve taahhüt ettiklerini de ama doğru ama yanlı$ yöntemler yardımıyla yerine getirmi$tir. tıpkı rte`nin türkiye`nin ba$ına geçtiği o buhran döneminde olduğu gibi... hea bizim ülkemizde verilen sözler, zaten unutulmak için veriliyor ya o da ba$ka...

 

"araç, amacı me$rula$tırır" düsturundan hareketle; önüne geçene acımamı$ ba$arılı bir ressam olarak hitler`in, trajikomik bir de öyküsü var.

 

$öyle ki;

 

20. yüzyılın ortalarında bir adam falcıya gider..

hikaye bu ya; falcı da cam fanusa bakar ve "tüm dünyanın ba$ına bela olacaksın!" gibi bir$eyler der. adam, suçluluk psikolojisine yenik dü$tüğü bir ân`da tren istasyonuna gider ve ba$ını demir raylara yatırır. i$te tam o ân`da, plastik topunu raylara dü$ürmü$ küçük bir çocuk görür ve kendi derdini unutup çocuğu hemen oradan alır ve bank`a oturtur.

 

ve sorar :

 

- adın ne senin?

 

* adolf hitler efendim...

 

Bugüne kadar gelmiş geçmiş en büyük liderlerden birisidir. Almanya'yı yokluğa, ölüme sürüklemiştir peşinden...Downfall filminden sonra bir çok kişide iyimserllik hissi uyandırdığı söylenen kişi*.

 

dünyaya kazandırdığı tek şey wolksvagen * * * olan kişi...

 

size bir soru,

 

ülkenizin yöneticisini seçimle iş başına getirmek için 3 seçeneğiniz var.

birincisi; günde 3 litre viski tüketen, annesi kötü kadın olan, ne iş yaptığı tam olarak kestirilemeyen bir şahıs...

 

ikincisi; günde 3 litereye yakın viski tüketen, sigarası olan kokain kullanan, şizofren olan bir şahıs...

 

üçüncüsü ise genç, ateşli, ülkesini kurtarmak adına her şeyi yapabilecek içkisi sigarası olmayan, her hangi kalıtsal bir hastalığı bile olmyan bir şahıs...

 

bunlardan hangisini seçersiniz?*

 

birincisi : winston churchill

ikincisi : benito musollini

üçüncüsü: adolf hitler

 

şaka maka ama hastasıyımdır...

 

Bilmem ne kadar yahudiyi katlederek müthiş bir insanlık suçu işlemiş, intihar ederek hayatına son vermiş, şu an büyük ihtimalle cehennemde cayır cayır yanmakta olan "lider".

 

her erkegin en az bir kere, birkac saniyeligine de olsa biyiklarini onun gibi kestigi ilginc insan

geleceği çok iyi bir şekilde görmüş, ve zamanında önlem almaya çalışmış bir dehadır.

 

zamanında dünyaya iyilik yapmaya çalıştığını yeni yeni anlıyoruz o ayrı bir mesele.

 

nietzche'nin fikrinden * yola çıkarak tahminen tedavisi imkansız 20000 hasta ve deliyi gaz odalarında aç bırakarak öldüren şahıs.

 

eugenism denen bir nevi soykırım sayılan uygulamayı da devreye sokmuş deli şahıs.. Ayrıca Nordik ırkın salahiyeti için evler inşa ettirip orda germen soyundan olan tüm iskandinav milletlerinden insanları zoraki çiftleştirmiştir..

 

 

kavgam adlı kitabında hayatının bir dönemini anlatmıştır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim büyük iskender küçükken babası yeniden evlenip üvey kardeşini varis ilan ettiğinde babasının yüzüne kadeh fırlatmış bi güzel küfretmiş aslen dünyayı elde etmiş sayılır çünkü ozamanlar dünyanın tepsi şeklinde olduğu düşünülüyordu ve babilde son bulacağına inanılıyordu iskender babile kadar gitmiş dünyanın bitmediğini görünce sonsuza kadar gittiğini sanıp hastalıktan ölmüştR

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahudiler kadar ırkcı kendini beğenmiş bir ırk var mı bu Dünyada.. Gercekten de yahudiler yahudi olmayana kız vermiyorlar :)

 

Hitlerin yaptıgı soykırım ...

Osmanlının yaptıgı soykırım ...

 

Amerikalıların yaptıgı barış harekatı ...

İsrailin, Filistinlilere yaptıgı kendini koruma ...

Ermenilerin, Azeriler yaptıgı bahsedilmiyor bile ...

 

 

Hitler acaba yanlış mı yaptı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahudiler kadar ırkcı kendini beğenmiş bir ırk var mı bu Dünyada.. Gercekten de yahudiler yahudi olmayana kız vermiyorlar :)

 

Hitlerin yaptıgı soykırım ...

Osmanlının yaptıgı soykırım ...

 

Amerikalıların yaptıgı barış harekatı ...

İsrailin, Filistinlilere yaptıgı kendini koruma ...

Ermenilerin, Azeriler yaptıgı bahsedilmiyor bile ...

 

 

Hitler acaba yanlış mı yaptı :)

 

güzel yorum.

 

Kavgam kitabını okumanızı tavsiye ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bildiğim o olay yahudi ve ırkçılık meselelerinden çok uzak yani yahudileri sevmedikleri için öldürmemişler o zamanlarda almanya yahudi emperyalizmi etkisindeymiş ezilen taraf olmuş almanlar kendi memleketlerinde kurtuluş savaşında bizim olduğumuz gibi sonra milliyetcilikle örgütlenme sağlanmış yanılmıyorsaM

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...